ÚvodPojištění občanůPojištění zvířat

Pojištění zvířat

Pojištění domácích zvířat se objevilo v nabídce našich pojišťoven teprve nedávno. Ve své podstatě se jedná o podobný systém jako v případě zdravotního pojištění pro lidi. Jeho základem je totiž úhrada nákladů za léčení domácího mazlíčka u veterinárního lékaře v důsledku nemoci či úrazu.

Pro řadu lidí je dnes především pes, ale i kočka prakticky členem rodiny. Pokud člen rodiny onemocní, je pro nás přirozené zaplatit jeho léčbu. V řadě případů to však může být poměrně značný zásah do rodinného rozpočtu. Stejně jako pojištění pro nás, měli bychom toto pojištění zajistit i pro naše domácí miláčky.

Pojištění psů

Pojištění psů je na našem trhu poměrně rozšířeno a nabízí jej již několik pojišťoven. Kromě nákladů léčení je možné pojistit odpovědnost pro případ, kdy pes způsobí škodu někomu jinému (srazí cyklistu v parku, zraní jiného psa).

Cena a podmínky pojištění se liší dle věku a rasy psa, proto je výhodné porovnat nabídky více pojišťoven. Můžete využít i naše stránky www.pojistenipsa.cz.

Pojištění koček

Pojištění koček je velmi podobné pojištění psů. Jedná se rovněž o pojištění nákladů veterinární léčby. Ceny pojištění závisí zejména na věku kočky. Pro koťata a mladé kočky lze získat zajímavé slevy. Zavolejte do nejbližší kanceláře INSIA a požádejte o nabídku pojištění vaší kočky či kocoura.