ÚvodPojištění občanůPojištění majetku

Pojištění majetku

Rodinný dům nebo byt, stejně tak i jeho vybavení, je často největším majetkem rodiny. Na základě bohatých zkušeností jsou naši poradci schopni Vám nejen nabídnout srovnání produktů různých pojišťoven, ale i zařídit vinkulaci pojistné smlouvy pro potřeby hypotečního úvěru.

Pojištění staveb, domů a bytů
  • Požár, výbuch, blesk, pád či náraz objektu – z důvodu požáru nebo výbuchu vznikají ty nejtěžší škody.
  • Záplava, povodeň, zemětřesení, krupobití či vichřice – četnost škod způsobených povodní či záplavou v posledních letech roste a nabídky pojišťoven pro krytí tohoto rizika se výrazně liší.
  • Tíha sněhu, krádež okapů či únik vody z vodovodní přípojky – další škody, které mohou způsobit nemalé náklady.

Za několik korun denně můžete mít klid a jistotu, že nepřijdete o střechu nad hlavou. Nechte si předložit návrh pojištění dle Vašich požadavků ve všech kancelářích INSIA.

Máte-li starší pojistku na dům, zdarma vám zkontrolujeme, zda je možné ji zlepšit či nehrozí-li nebezpečí PODPOJIŠTĚNÍ nebo absence některého z důležitých pojistných krytí. Kontrolu pojistky doporučujeme po každé větší rekonstrukci a minimálně každých 5 let.

Pojištění domácnosti (vybavení bytu)

Pojištění domácnosti naopak kryje rizika škod na vybavení, všech věcech uvnitř domu či bytu (nábytek, nádobí, elektronika, oblečení, osobní věci, lyže, kola atd.), a to i pronajatého!

Naši klienti mimo jiné často řeší dotaz na pojištění:

  • Přepětí, podpětí a nepřímý blesk – toto pojištění ve starších smlouvách jen málokdy naleznete.
  • Zatečení srážkové vody – ve starších smlouvách prakticky nepojistitelné.
  • Odpovědnost za vytopení sousedů, nebo naopak vytopení vlastního bytu sousedem.
  • Asistence při vodovodní havárii nebo zabouchnutých dveřích – moderní pojistné produkty poskytují i tyto služby.
Pojištění jiného majetku

Pojištění chat a chalup

S pojmy chata či chalupa a pojištění si většina z nás spojuje i slovo „vykradení“. Ano, nejčastějším důvodem pro sjednání pojištění chaty a chalupy bývá obvykle obava z krádeže např. křovinořezu, sekačky či jiného nářadí. Ovšem rekreačním stavbám se nevyhýbají ani živelní škody, právě naopak.

Pojištění zahrady

Přemýšleli jste někdy, kolik by stálo obnovení porostu zahrady, pokud by se přes ni převalila vlna vody s bahnem? Vichřice může za pár vteřin polámat krásné vzrostlé stromy.