ÚvodO společnostiAktualityVíte, proč potřebujete životní pojištění?

Víte, proč potřebujete životní pojištění?

23. ledna 2019 | Rubriky: Aktuality

Víte, proč potřebujete životní pojištění?

Vstávají vám vlasy hrůzou na hlavě, když přijde řeč na životní pojištění? Myslíte si, že je k ničemu? Skoro polovina Čechů nemá uzavřené životní pojištění. Jakoby lidé zapomínali, jak důležité je. Raději si pojistí majetek, než vlastní život. Proč tomu tak je?Lidé nemají dostatek informací. Nevyznají se v záplavě nabídek pojišťoven, a proto přesně neví, k čemu jim životní pojištění je a co všechno kryje. Nemají chuť ani čas zjišťovat podrobnosti. Někteří dokonce ani nevěří, že by jim pojišťovny něco proplatily. Pojďme se společně podívat na to, proč mít sjednané životní pojištění, na co si dát pozor a jak ho správně nastavit.

Proč mít uzavřené pojištění?

Na stát se nemůžete spoléhat

Nečekejte, že se o vás stát postará, když se něco přihodí. Invalidní a pozůstalostní důchody jsou v ČR ještě nižší, než starobní důchody. Horkotěžko se s nimi dá přežít, natož vyžít. Podívejte se, o kolik peněz byste přišli v invalidním důchodu.

Pomůže vám, vašim dětem i pozůstalým

Pojistit lze nejen život, ale například i úrazy, závažné nemoci, invaliditu, pracovní neschopnost, hospitalizaci či ošetřování dětí. Některé pojišťovny také nabízí zaplacení rehabilitace, pečovatelských služeb, právní pomoci atd.

Úrazové pojištění nestačí

Věděli jste, že nejčastější příčinou invalidity jsou nemoci? Úraz má pouze zhruba 4% podíl. Jde především o nemoci svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně, duševní poruchy a poruchy chování, nemoci oběhové soustavy. Kryje Vaše životní pojištění i tato onemocnění?

Pozor na nízké částky ve smlouvě

Lidé si více pojišťují majetek, než život. Váží si snad více svého majetku, než vlastního života? Zajištění rizik není dostatečné. Například průměrné pojistné částky na smrt činí v ČR dle zveřejněných průzkumů pojišťoven zhruba 200 až 300 tisíc korun. Pokud umře v rodině hlavní živitel rodiny, jak dlouho rodině vydrží 300 000 Kč?

Životní pojištění je výhodnější, než dříve

Konkurence na trhu pojištění je veliká a pojišťovny se předhánějí, co která nabídne a za jakou cenu. Životní pojištění je levnější, flexibilnější a zvýšila se i pojistná ochrana. Navíc pojišťovny oproti minulosti plní mnohem více, navýšila se i právní ochrana klientů.

Nikdy nevíte, co se stane

Nemít v dnešní době životní pojištění je riskantní, protože nikdy nevíte, co se může přihodit. Co budete dělat, když dojde k výpadku příjmu nebo zdravotním komplikacím? Kvalitní životní pojištění vás nenechá na holičkách a pomůže vám těžké časy přečkat.

zppic

Jak správně nastavit životní pojištění


Většina lidí řeší při uzavírání životního pojištění především výši pojistné částky. Neméně důležité je zvážit to, jaký účel má životní pojištění plnit.

Lidé by se měli zamyslet nad tím, co od životního pojištění očekávají. Jaký cíl má splňovat. Je-li cílem pokrytí nákladů v případě výpadku příjmů, například kvůli úhradě měsíčních splátek, musí si stanovit, jaká částka bude potřeba.

Hlavní analytik ČAP Petr Jedlička k tomu dodává: „Průměrné měsíční pojistné u životního pojištění dosáhlo v roce 2017 částky pouze 718 Kč. Aby byla pojistná ochrana komplexní, je dobré myslet i na úrazové pojištění a pojištění závažných onemocnění. Na otázku „proč“ nám odpovídají statistiky – 12 procent úmrtí je způsobeno úrazem, zbylých 88 procent nemocí, 6 procent invalidit je způsobeno úrazem, 94 procent nemocí.“

Na co si dát pozor, pokud už pojištění máte

Myslíte si, že když máte uzavřené životní pojištění, tak máte vyhráno? Zkontrolujte, zda máte ve smlouvě tato klíčová rizika:

  • invalidita I., II. a III. stupně (úraz i nemoc)
  • závažná onemocnění
  • hospitalizace z důvodu nemoci i úrazu
  • trvalé následky úrazu s progresí
  • pracovní neschopnost u podnikatelů

Chybí vám tam dvě nebo více rizik a přitom jste si životní pojištění nezaložili pro nějaký speciální účel? Pak je potřeba smlouvu upravit a aktualizovat, protože taková pojistka vás dostatečně neochrání!

A co Vy? Máte uzavřené kvalitní životní pojištění?

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat, specialisté sítě INSIA Vám s výběrem, nastavením i sjednáním životního pojištění rádi pomůžou!

KONTAKTUJTE NÁS

 

Zdroj:
Právo, 6. 10. 2018
investportal.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn