ÚvodO společnostiAktualityÚrazů dětí bude o prázdninách přibývat. Nenechejte nic náhodě!

Úrazů dětí bude o prázdninách přibývat. Nenechejte nic náhodě!

16. července 2020 | Rubriky: Aktuality

Úrazů dětí bude o prázdninách přibývat. Nenechejte nic náhodě!

Úrazy se nevyhýbají nikomu z nás. Mohou na nás číhat kdekoli a zapříčinit podstatnou změnu v našem životě, i v životě našich blízkých. Teď o prázdninách jsou rizikovou skupinou hlavně menší děti, které se mohou zranit opravdu kdekoli. Zejména na trampolíně. Právě v těchto dnech leží ve znojemské v nemocnici dva chlapci se zraněními, která si způsobili na trampolínách.

Trampolína není hlídací koutek

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak se není čemu divit, že děti vymýšlí nejrůznější způsoby, jak se zabavit.

Například sedmiletý Matěj skákal na trampolíně, kterou měl teprve deset dnů. Jak skákal, špatně dopadl a vykloubil si koleno. Přitom si přetrhl tři ze čtyř hlavních vazů, což může končit i amputací. Naštěstí se chlapec po operaci cítí dobře a jeho stav je stabilizovaný.

S podobným úrazem jako Matěj byl v neděli večer operován také desetiletý Šimon. Ten si při pádu na trampolíně urazil dolní konec pažní kosti. Tvar pažní kosti mu lékaři obnovili fixací pomocí drátů.

K dalším úrazům, které se běžně stávají právě na trampolínách, patří zlomeniny obou kostí předloktí, zlomeniny pažních a stehenních kostí, otřesy mozku, vyvrknutí kotníku, tržné rány i spáleniny. Rodiče by neměli zapomínat na to, že trampolína není hlídací koutek a děti musí být pod dozorem. Zvláště zranitelné jsou děti do šesti let.

Myslete na kvalitní úrazové pojištění

Paradoxně si někteří rodiče pojistí dům i auto, ale na pojištění dětí poněkud zapomínají. Nenechávejte to náhodě a sjednejte pro vaši rodinu vhodnou pojistnou ochranu. 

Šikovně nastavená pojistka pro děti v sobě zahrnuje nejen trvalé následky úrazu, ale i pojištění velmi vážných onemocnění a invaliditu. Nejčastější rizika jsou z nemocí a ne pouze z úrazů.

Chcete mít jistotu, že máte pro vaše děti opravdu funkční úrazové pojištění? Kontaktujte nás, naši specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomůžou!

 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Zdroj: idnes.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn