ÚvodO společnostiAktualitySkupina MARSH/INSIA si pevně drží svoji pozici na makléřském trhu

Skupina MARSH/INSIA si pevně drží  svoji pozici na makléřském trhu

17. října 2017 | Rubriky: Aktuality

Odborný portál oPojištění.cz zveřejnil svůj pravidelný žebříček největších pojišťovacích makléřů v Česku za uplynulý rok. Z výsledků je zřejmé, že nejúspěšnější makléři většinou těžili z obecného růstu ekonomiky a dále posilovali své tržní pozice. Sedmička nejvýše umístěných společností vykázala za rok 2016 dvojciferný nárůst tržeb. Skupině MARSH/INSIA narostly meziročně výkony o 13,8 %.

Již tradiční přehled TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2016 zveřejnil v uplynulých dnech odborný portál oPojištění.cz, který k tomu uvedl: „Údaje nám stejně jako v předešlých letech poskytly účetní uzávěrky a výroční zprávy jednotlivých makléřských společností, které jsou zveřejňovány ve Sbírce listin Obchodního rejstříku. Společnosti, jež nestihly údaje za loňský rok zveřejnit, jsme oslovili a požádali o dodání podkladů redakci či jejich uložení do Sbírky listin. Některé, přestože by se mohly v TOP 30 umístit na velmi zajímavém místě, si nepřály být součástí tohoto jedinečného projektu.“

Pro makléřský trh je bezesporu pozitivní zprávou, že souhrnné tržby společností, které se v žebříčku umístily, atakovaly částku pěti miliard korun. Konkrétně jde o 4,862 miliardy Kč, což je o 530 milionů Kč více, než tomu bylo v roce předešlém.

Pořadí makléřů na prvních 9 místech je stejné jako v minulém roce. Na 10. místo se nově prosadila společnost IMG, která nahradila firmu GrECo JLT, do jejichž výkonů se již nepočítaly tržby prodaného portálu Top-Pojištění.cz.

INSIA spolu s MARSH drží stabilně druhou pozici, a to s velkým náskokem před společností Aon. Ta je po fúzi s makléřem Benfield v našem regionu velmi silná především v zajištění.

TOP 30 POJIŠŤOVACÍCH MAKLÉŘŮ ZA ROK 2016

top spol

Zdroj: http://www.opojisteni.cz/pojistovaci-zprostredkovatele/top-30-pojistovacich-makleru-za-rok-2016-v-cesku-dle-opojisteni-cz/

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn