ÚvodO společnostiAktualityPodnikatelé se radují, mají nové možnosti

Podnikatelé se radují, mají nové možnosti

15. října 2018 | Rubriky: Aktuality

Podnikatelé se radují, mají nové možnosti

Podnikání je jednodušší, než kdy předtím a to díky moderním technologiím.  Je všeobecně známé, že platební morálka v ČR není optimální. Podnikatelé ale potřebují jistotu, že za své produkty nebo služby dostanou zaplaceno. A tu teď mají. Díky partnerství tří velkých inovátorů se podnikatelé už nemusí bát o proplacení svých faktur.

EY je partnerem inovativního projektu Cashbot, který přináší novou službu na trh financí zaměřenou na malé a střední podnikatele. Cashbot je revoluční online aplikace, která nabízí možnost financování vydaných faktur pro malé a střední společnosti a pomáhá jim tak vylepšit jejich cash flow. Navíc si díky spolupráci s pojišťovacím makléřem, společností INSIA, mohou podnikatelé v rámci zajištění také pojistit vydané faktury proti nezaplacení.

Cashbot je nový typ financování, který do dnešní doby na trhu chyběl. EY tak rozšířilo své služby a v současné době nabízí dodávku end-to-end řešení včetně IT vývoje a podpory.

Partnerství inovátorů: EY, Cashbot a PojištěnáFaktura.cz

EY spolupracovalo se start-upem na vývoji inovativní platformy pro on-line financování segmentu živnostníků a malých a středních podniků.

Cashbot odstraňuje bariéry růstu podnikání a umožňuje rychlý a komfortní přístup k financím. Firmy tak již v rozvoji nemusí brzdit nedostatek peněz.

Klient může získat prostředky do druhého pracovního dne prostřednictvím jednoduché on-line aplikace, digitálně a bezpapírově.

Díky implementaci online služby PojištěnáFaktura.cz je také možnost pojistit jednotlivé faktury proti neuhrazení odběratelem.

EY podpořilo start-up ve vývoji aplikace Cashbot, jenž nabízí financování faktur i s možností pojištění proti nevůli nebo neschopnosti odběratele fakturu zaplatit. „Na trhu dosud chyběla platforma, která by umožnila živnostníkům a menším firmám jednoduše a rychle optimalizovat finanční toky a tím podpořit jejich podnikání. Malí podnikatelé mají někdy problém dosáhnout na financování prostřednictvím bankovních úvěrů, faktoring je určen pak až pro větší společnosti a je administrativně a časově náročný a Cashbot je pro ně ideálním doplněním,“ uvádí Pavel Riegger, vedoucí partner oddělení poradenství pro finanční instituce společnosti EY v regionu střední Evropy.

partnerstviinovatoru

Až jeden milion korun na pokrytí vystavených faktur

Cashbot funguje na jednoduchém principu. Z pohodlí domova či kanceláře uživatel jednoduše nahraje fakturu do aplikace a zvolí si preferovanou variantu financování: „Klient má možnost nechat si proplatit až 80 % z fakturované částky a rozhodnout se, zda chce fakturu i pojistit. Celkový limit, do kterého si klient může nechat faktury profinancovat, stanovujeme pro klienty individuálně,“ vysvětluje fungování platformy Marek Hejdušek, zakladatel start-upu Cashbot.

Následující pracovní den obdrží podnikatel peníze na svůj běžný účet. Délka financování je o 30 dní delší než splatnost faktury. Uživatel splatí financování poté, co obdrží peníze za vystavenou fakturu od odběratele. Poplatek za financování je zpravidla ve výši jednoho až dvou procent z půjčené částky a vždy záleží na délce financování a jeho výši. Žádnými dalšími poplatky není klient zatížen.

cashbot

Zájem o novou aplikaci roste

Typickým zákazníkem jsou malé a střední firmy, kterým odběratelé platí po splatnosti. Další skupinou zákazníků jsou rychle rostoucí společnosti nebo firmy se sezónními příjmy. „Zájem o jednoduché řešení financování faktur roste. Již za první měsíc provozu jsme evidovali řadu registrovaných klientů, kteří využili komfortu rychlého profinancování vydaných faktur a mohli tak ihned rozvíjet své podnikání,“ doplňuje Marek Hejdušek.

Domyšleno do nejmenších detailů

Díky oběma revolučním službám PojištěnáFaktura.cz a Cashbot mohou podnikatelé přijímat i rizikové faktury a nemusí se bát, že je ohrozí špatná platební morálka českých firem. Pojištění jednotlivých faktur je dostupné všem podnikatelům, menším i větším firmám, které se chtějí pojistit proti neschopnosti nebo nevůli odběratele dostát svým závazkům a fakturu uhradit.

Součástí pojištění je i servis, který řeší za klienta komunikaci s odběratelem. Upomínkový proces trvá max. 90 dnů, a pokud nedojde k domluvě na úhradě požadované částky, bude klientovi vyplaceno 85 % z fakturované částky.

Příklad z praxe

Nový podnikatelský úvěr sjednaný přes Cashbot vyplatí v případě pojištění faktury 80 % z hodnoty vyfakturované částky. V případě, že faktura nebude uhrazena v den splatnosti, vstupuje do hry upomínkový proces služby PojištěnáFaktura.cz, který trvá max. 90 dnů a pokud nedojde k domluvě na úhradě požadované částky, bude klientovi vyplaceno 85 % z fakturované částky. Klient je tak chráněn proti nepříjemnostem spojených s neuhrazenou fakturou a má jistotu, že může vrátit celých 80 % z vypůjčených financí zpět do Cashbot.

Profesionální podpora finančních poradců INSIA

Snadný proces financování zajišťují vyškolení finanční poradci z pojišťovací společnosti INSIA. Celý proces žádosti je díky podpoře profesionálních poradců rychlejší a jednodušší. INSIA je jedna z největších sítí finančních specialistů, pojišťovacích a hypotečních makléřů, kteří již více než 25 let působí na celém území ČR. INSIA jako významný technologický inovátor provozuje službu PojištěnáFaktura.cz.

A co Vy? Máte zájem o pojištění svých faktur, nebo byste tuto službu rádi nabídli svým klientům?

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: PojištěnáFaktura.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn