ÚvodO společnostiAktualityNedovolte, aby oheň spálil vaše podnikatelské sny

Nedovolte, aby oheň spálil vaše podnikatelské sny

21. února 2019 | Rubriky: Aktuality

Nedovolte, aby oheň spálil vaše podnikatelské sny

Představte si, že vaši firmu zachvátí požár a vše shoří na popel. Zní vám to jako sci-fi? To si mysleli i podnikatelé, kterým oheň vzal vše, co tak pracně roky budovali. Zjistěte, co můžete udělat proto, abyste ochránili to, co tolik milujete.Požár je nejničivějším živlem z pohledu pojišťoven. Jen loni způsobily požáry škody za 2,6 miliardy korun. Předběžné údaje vyplývají z České asociace pojišťoven o škodách z pojištění majetku. Požár má tak na kontě zhruba třicet procent všech majetkových škod.

Sílu požárů pocítili i hasiči, kteří loni řešili 20,6 tisíce požárů, což představuje meziroční nárůst o 23%.

Nebezpečný koktejl

A proč bylo loni tolik požárů? Smíchejte dlouhé horké letní dny s lidskou nedbalostí a neštěstí je na světě. Velké riziko představují i technické závady.

Kolikrát stačí i jedna malá chybička, která může nastat, když firmy rozšiřují výrobu. Na placu je méně zkušených pracovníků, linky jedou na doraz a bezpečnost jde na druhou kolej.

Podnikatelé se musí mít na pozoru

Ačkoliv si požáry nevybírají, jsou to často podnikatelé, kdo pocítí jejich ničivou sílu. Jen loni řešila například Česká pojišťovna okolo tří set událostí, jejichž výše škod se vyšplhala na zhruba 400 000 000 Kč.

Žádný podnikatel nemá jistotu, že se něco podobného nestane právě jemu. Ovšem štěstí přeje připraveným. Nedovolte, aby oheň spálil vše, na čem jste tak tvrdě pracovali.

Pojištění pomůže

Spolehlivou ochranou je pojištění majetku v kombinaci s pojištěním přerušení nebo omezení provozu. Když jste pojištěni a dojde k podobné situaci, pojišťovna vám v rámci pojistného plnění uhradí nejen ušlý zisk, ale i stálé náklady, které se platí v případě, že provoz stojí.

Nezřídka se stává, že podnikatelé využijí možnost převedení výroby do náhradních pronajatých prostor nebo část výroby zajistí u jiného dodavatele. I tyto vícenáklady dokáže pojištění pokrýt.

Nenechte požár nebo jinou nenadálou událost, aby vám překazila plány. Chcete chránit vaše podnikatelské sny? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme!

KONTAKTUJTE NÁS

logo-e15-cz
Zdroj: E15.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn